Szépen szerepeltek kicsik és a nagyok

0
210

A felnőtt csapat bajnoki győzelmei mellett utánpótlás alakulataink is rendszeresen öregbítik városunk és klubunk hírnevét. Az elmúlt héten hét utánpótlás együttesünk összesen tizenkét korosztályos bajnoki mérkőzésen lépett pályára. Szokásainkhoz híven edzőink számoltak be a legfrissebbekről. 

 

Budaörs Handball női ifjúsági

Budapest Női felnőtt I. osztály
Budaörs Handball női ifjúsági – Gödöllői KC 32-28 (17-14)

„Végig mi vezettünk, de nem tudtunk nagyon elszakadni, folyamatosan meccsben maradtak a vendégek. Védekezésben többször is fegyelmezetlenek voltunk, viszont a gyors indítások, letámadások jól működtek. Folyamatosan betörésekkel próbálkoztak a gödöllőiek, ezekből rendre gólt kaptunk, vagy hetest dobhatott az ellenfél. Lényegében ez az oka, hogy szorosabb lett a végeredmény, de összességében magabiztosan tartottuk otthon a két pontot.”Farkas Zsolt, női ifjúsági vezetőedző

Női ifjúsági I. osztály
Hajdúnánás SK – Budaörs Handball női ifjúsági 32-25 (16-18)

„Az első félidőben nagyon összeállt a támadásunk, szinte minden bejött. Az ellenfél próbálta fokozatosan lassítani a játékot, kizárólag betörésekkel, egy az egyezéssel operáltak, átlövésük összesen 2-3 alkalommal volt az egész meccsen. A szünet után kettős emberhátrányba kerültünk, amit kihasználtak a hazaiak és fordítottak. Sajnos időkéréssel sem tudtam visszahozni a csapatot a meccsbe, a támadásaink kicsit kapkodóvá váltak, elléptek a hajdúnánásiak. A találkozó utolsó periódusában igyekeztem játéklehetőséget biztosítani mindenkinek, így alakult végül ki a reálisnál kicsit nagyobb, hatgólos különbség.”Farkas Zsolt, női ifjúsági vezetőedző

 

Budaörs Handball serdülő lány

Leány Serdülő I. osztály
Oxxo Energy Orosházi NKC – Budaörs Handball serdülő lány 20-19 (10-8)

„Küzdelmes és végig kiélezett mérkőzést játszottunk velünk hasonló erőkkel bíró ellenfelünkkel. Sajnos a fontos helyzetekben rutintalanabbak voltunk és sorra megremegett a kezünk. A védekezésünk határozott és kellően agresszív volt, aminek nagyon örülök, a lőtt góljaink számában azonban van hiányérzetem. Összességében legalább egy pontot meg tudtunk volna szerezni, ha a támadásbefejezéseink pontosabbak. A vereség ellenére nagyon sok pozitívumot láttam, ami előrébb lendíthet minket a továbbiakban. Le kell vonnunk a tanulságokat, hiszen a következő 10 napban 4 mérkőzést is játszunk.“Rezsnyák Csaba, serdülő lány vezetőedző

Női Ifjúsági III. osztály
Kiskunhalas UKSC – Budaörs Handball serdülő lány 26-32 (16-11)

„A mérkőzés első negyedórájában nagy tempót diktáltunk és átvettük előbb a kezdeményezést, majd a vezetést is. Az első félidő végére elbizonytalanodtunk, sok helyzetet hibáztunk el, amit idősebb ellenfeleink ki is használtak. A szünetre már nagyobb különbség alakult ki a hazaiak javára, mely feltüzelte őket. A félidőben sikerült mindenkinek rendet tenni a fejében, védekezésünk teljes fordulatot vett, felkeményedett, ami újra magabiztossá tette a lányokat. Sok lerohanás és indítás gólunk után sikerült visszajönnünk a meccsbe és fordítanunk. A végjátékban már mi irányítottunk, így nagyobb előny birtokában fejeztük be a mérkőzést. A hullámvölgyes negyedórát leszámítva végig jól játszottunk, sok kreatív megoldást választottunk és dicséretesen küzdöttünk. Gratulálok a lányoknak!”Rezsnyák Csaba, serdülő lány vezetőedző

 

Budaörs Handball serdülő fiú

Serdülő fiú I. osztály
NEKA – Budaörs Handball serdülő fiú 35-23 (20-11)

„Az Akadémia serdülőinek győzelme teljesen megérdemelt, gratulálok nekik!
Erősen tartalékos összeállításban játszottunk, ezért a Tatabánya elleni bajnokihoz hasonlóan főszerepet kaptak az U14-es játékosaink. Ma sem okoztak csalódást, sőt a második játékrészben több formációt is ki tudtunk próbálni, amit jól megoldottak a fiúk. Mindenkinek fel kell venni ezt a ritmust, és hiányzóink visszatérésével még jobban tudjuk majd növelni játékunk színvonalát.”Fülöp Péter, serdülő fiú vezetőedző

Férfi Ifjúsági II. osztály
Ózdi KC – Budai Farkasok/Budaörs Handball férfi ifjúsági 35-23 (18-14)

„Nagy múltú egyesület ifjúsági csapatával játszottunk a vasárnapi bajnoki fordulóban. Jól kezdtük a mérkőzést, védekezésünk működött, viszont már ekkor is sokat hibáztunk támadásban, nem tudtuk a kidolgozott helyzeteket gólra váltani. A második harminc perc sajnos negatív változást hozott. Rengeteg hibát követtünk el, néha az az érzésem volt, mintha egy teljesen kezdő, kézilabdát először látott, akaratgyenge társaságot kellene megismertetnem egy csodás sportág alapjaival. A feladat adott,dolgozunk tovább és mindenkinek van lehetősége, hogy megmutassa igazi tudását. Gratulálok a győzelemhez ellenfelünknek!” – Fülöp Péter, serdülő fiú vezetőedző

 

Budaörs Handball U14 fiú

Fiú Serdülő III. osztály
Budaörs Handball U14 fiú – Ráckeve VKSK 50-10 (21-8)

„A Ráckeve elleni mérkőzésre kitűztünk magunk elé bizonyos részfeladatokat. Ezeknek egy részét sikeresen tudtuk teljesíteni, ami örömteli, de voltak olyanok is, amelyekben nem léptünk sokat előre, amit sajnálok. Pozitívum, hogy tudtuk gyakorolni a gyors indításokat, amiket jó százalékban ki is használtunk, de csapatjátékban több kreativitást várok a játékosaimtól.”Csik Ákos, U14 vezetőedző

 

Budaörs Handball U13 lány

Serdülő lány III. osztály
Budaörs Handball U13 lány – Kecskeméti NKSE 25-9 (14-5)

„Gyakorlatilag az történt a pályán, amit mi szerettünk volna, a lányok fegyelmezetten tartották magukat az előre megbeszéltekhez. A ziccereink hatékonyságán kell még dolgoznunk, többször is hibáztunk ajtó-ablak helyzetben. Ezúttal nagy volt a differencia a két csapat között, de mindemellett minden dicséretet megérdemelnek a játékosaim.”Nagy Zsuzsánna, U13 lány vezetőedző

 

Budaörs Handball U10 lány

U10 Kovács László Régió
Dunavarsányi TE – Budaörs Handball U10 lány 2-25 (1-11)
Vecsési SE – Budaörs Handball U10 lány 6-14 (3-8)

„Az U10 csapatnak is megkezdődött a várva várt bajnokság, nagy izgalom volt  a lányok körében, hisz több új játékosunknak ez volt az első tétmeccse budaörsi színekben.  Mindkét mérkőzésen elégedett voltam a lányok teljesítményével, bátran és élvezetesen kézilabdáztak. Továbbra is elsődleges célunk a kézilabda szeretetének fenntartása. Gratulálok a lányoknak!”Szamoránsky Anikó, U10 lány vezetőedző

 

Budaörs Handball U10 fiú

U10 Kovács László Régió
Szigetszentmiklósi KSK 2 – Budaörs Handball U10 fiú 2-20 (1-10)
Budaörs Handball U10 fiú – Diósdi DSE 13-6 (4-1)

„A szigetszentmiklósi csapatot javarészt nálunk fiatalabb gyerekek alkották, komoly tudásbeli különbség volt a két alakulat között. Tetszett a fiúk hozzáállása, hogy a nagyarányú vezetés tudatában is mentek előre és végig küzdöttek. A szünetben mondtam is nekik, hogy 0-0-ról folytatódik a meccs, ennek megfelelően koncentráltak a lefújás pillanatáig. A Diósd ellen már nehezebb dolgunk volt, komolyabb ellenállásba ütköztünk. Ugyan készültünk rá, hogy emberfogásban védekeznek majd ellenünk, de így sikerült átmenetileg kizökkenteni minket a játékunkból. Gratulálok a csapatnak a győzelmekhez! Dolgozunk tovább, természetesen van mit csiszolni a játékunkon.“ Pártos Orsolya, U10 fiú vezetőedző