Három budaörsi az U18-as strandkézi Eb-n

A magyar csapatok már a helyszínen! Minden készen áll, hogy pénteken Montenegróban kezdetét vegye az U18-as strandkézilabda Európa-bajnokság, ahol a Budaörs Handball kötelékéből ketten, Neukum Csanád és Matuszka Balázs is a pályán képviseli klubunkat és hazánkat. A fiúk a B-jelű kvartettben Portugália, Ukrajna és Franciaország legjobbjaival mérik össze tudásukat a csoportküzdelmek során, míg a lányok a spanyolokkal, az olaszokkal, a törökökkel és a svájciakkal küzdenek meg. Csapatvezetőként szakmai igazgatónk, Neukum Tamás is a helyszínen segíti az eredményes szereplésben a fiatalokat. 

Menetrend ITT! Online közvetítés ITT!

Március végén kezdték meg a felkészülést a csapatok, a húsvéti hosszúhétvégére Hollandiába utaztak, ahol Németország és Hollandia ellen hangolt a két együttes, és azóta szinte minden hétvégén együtt dolgoztak.

Az U18-as fiú strandkézilabda-válogatott kerete:
FENYVESI Marcell (Telekom Veszprém), GUBICZA Csaba (Balatonfüredi KSE), MARCZIKA Barnabás (Mol-Pick Szeged), MATUSZKA Balázs (Budaörs Handball), MELNICHUK Viktor (Éles KISE), NEUKUM Csanád (Budaörs Handball), PAPP Krisztián (Balatonfüredi KSE), SEPRŐS Bence (Balatonfüredi KSE), SIMON Kristóf (PLER-Budapest), SÖVEGJÁRTÓ Mátyás (Balatonfüredi KSE), SZÉKELY István (PLER-Budapest), TÓTH Benedek (Éles KISE).

Szövetségi kapitány: PENSZKI Gergely
Edző: TUBA KOVÁCS Ervin
Technikai vezető: KOVÁCS Márton

Az U18-as leány strandkézilabda-válogatott kerete:
BRAUN Csenge (Dunaújvárosi KKA), HUSTI Hanna (Dunaújvárosi KKA), KIRÁLY Réka (Érd), LANDI Gabriella (Érd), HADFI Gréta (FTC-Rail Cargo Hungária), WÁGNER Virág (Malév-Kassa), PINTÉR Klaudia (KSI), BENZSAY Rebeka (Szentendrei NKE), GAJDOS Dorottya (Szentendrei NKE), LÉRÁNT Sára (Szentendrei NKE), VITOVSZKI Veronika (Szentendrei NKE), MÁTÉFI Dalma (Szent István SE).

Szövetségi kapitány: PINIZSI Zoltán
Edző: GYŐRI Ágnes
Technikai vezető: Petrovszki Katalin

U18-as strandkézilabda Európa-bajnokság, Montenegró, 2018. június 29. – július 1.:
Csoportbeosztás:

Fiúk:
A-csoport: Spanyolország, Lengyelország, Hollandia, Románia
B-csoport: Magyarország, Portugália, Ukrajna, Franciaország
C-csoport: Németország, Olaszország, Svájc, Montenegró
D-csoport: Oroszország, Horvátország, Szlovákia, Görögország, Törökország

Lányok:
A-csoport: Hollandia, Litvánia, Ukrajna, Montenegró
B-csoport: Portugália, Románia, Horvátország, Franciaország
C-csoport: Németország, Oroszország, Lengyelország, Görögország
D-csoport: Magyarország, Spanyolország, Svájc, Olaszország, Törökország

A fiúk csoportmérkőzései:
Június 29., péntek
11:15 Magyarország-Ukrajna
15:15 Franciaország-Magyarország

Június 30., szombat
10:45 Magyarország-Portugália

A lányok csoportmérkőzései:
Június 29., péntek
09:15 Spanyolország-Magyarország
13:15 Svájc-Magyarország
17:15 Magyarország-Olaszország

Június 30., szombat
12:15 Magyarország-Törökország

A csoportok első két helyezettjei jutnak be a szombati negyeddöntőkbe.

A további program:
Június 30.: negyeddöntők
Július 1.: helyosztók, elődöntők, döntő

Hajrá Magyarország!