Klubunk a segitekegycsaladot.hu-val együttműködésben jótékonysági gyűjtést indít, hogy segítsünk egy nehéz helyzetbe került egyedülálló édesanyának, Máriának (38), aki két kisgyermekével, Gyurikával (5) és Esztikével (15 hónapos) Pest vármegyében él. Felajánlást október 15-ig hétköznaponként a kézilabda irodában és a Debrecen elleni hazai bajnoki alkalmával tudunk tenni.
A gyermekkori bántalmazó légkör egyetlen pozitív hozadéka Mária számára egy saját tulajdonú, de lepusztult állapotú családi ház birtoklása, ahonnan nem régiben sikerült elköltöznie. Mária álma, hogy a 70.000 Ft adótartozás kiegyenlítésével eladhassa (már talált vevőt is), ezáltal megszabadulhasson a rossz emlékeket őrző régi házától és ezt a fejezetet lezárhassa az életében.
Mária leérettségizett, sőt a főiskolát is elkezdte kommunikációs szakon. Mikor az őt patronáló nagymamája elhunyt, dolgozni kényszerült, emiatt tanulmányai félbeszakadtak. Egy kommunikációs cégnél jól tudta kamatoztatni nyelvtudását (német, angol, olasz), 16 éves munkatapasztalata van ezen a területen.
Kisfia, Gyurika, 5 esztendős, a kislánya, Eszti pedig 15 hónapos baba. Az édesapa a kislány egy hónapos kora körül elhagyta a családot, azóta semmilyen kapcsolatot nem tart velük. Gyurikánál ez traumát okozott, nem beszélt, viselkedése megváltozott. Mária lehetőségeihez mérten önerőből hordja a kisfiút terápiára, szakorvosokhoz, mivel SNI (sajátos nevelési igény) kategóriába sorolták. A kislány 6 hetes kora óta pulmonológiai kezelés alatt áll, számára különösen fontosak a steril életkörülmények.
A család anyagi körülményei egyelőre ijesztőek. A családi pótlék és a GYES a jelenlegi egyedüli bevételi forrásuk, ami alig 52.250 Ft. Mária eddig alkalmi munkákból élt, ám nemrégiben igazi csoda történt vele, amikor egy véletlen folytán felajánlottak neki egy hosszú távú, bejelentett állást, ahol 2025. szeptember közepétől dolgozni kezdett.
Mária szeretné rendezni 70 000 Ft-os adótartozását, hogy eladhassa régi, rossz emlékeket őrző házát, valamint 40 000 Ft-os villanyszámláját is ki kell fizetnie. Októbertől gyermekei egy speciális óvodába és bölcsődébe járhatnak, ahol a számukra legjobb környezetbe kerülnek majd. Minden fejlesztést megkapnak egy helyen, ehhez 60 000 Ft-ra van szüksége.
A család számára az alábbi adományokra is nagy szükség van:
– Élelmiszer és tartós élelmiszer
– Téli ruházat és cipő Gyurika: 116-os ruha, 29-es cipő, Eszti: 92-es ruha, 22-es cipő, Mária: M–L méret, 38-as cipő
– Mosogatógép, tüzelő, tablet (Gyurika beszédfejlesztéséhez)
– Kinyitható kanapé, szekrények
– Tisztálkodási és tisztítószerek, mosószer, fertőtlenítő, 5-ös pelenka
Minden felajánlás – legyen az egy tábla csokoládé, egy gyermekcipő vagy néhány ezer forint – hatalmas segítség és reményt ad a családnak.
(Forrás: segitekegycsaladot.hu)