Vezetőedzőnkkel a felkészülési időszakról, a játékoskeret összetételéről, az erőviszonyokról, a sorsolásról, a Magyar Kupáról és a céljainkról is beszélgettünk. Szezonbeharangozó interjú Buday Dániellel.
Legutóbb a nyári igazolások bejelentése előtt beszéltünk ilyen formában. Sikerült az érkezőkkel kellően megerősíteni, egységes gárdává gyúrni a csapatot?
A klub az anyagi lehetőségeihez mérten mindent elkövetett annak érdekében, hogy még acélosabb, komplexebb kerettel vágjunk neki az NB I-es kalandnak. A feljutást kiharcoló társaság gerince együtt maradt, ugyanakkor élesen kirajzolódtak azon posztok – jobb átlövő, jobb szélső, beálló –, ahol lépnünk és erősítenünk kellett. Elsősorban továbbra is magyar, fiatal játékosokban gondolkoztunk, ezen elvünkön egy ponton kellett engednünk a piac sajátosságai miatt. A csapatunk összetétele a fizikai adottságok és dinamika tekintetében kiegyenlített, mindenképpen megnőtt a variációs lehetőségek száma. Minimum két játékosunk van minden posztra, a közösség a saját utánpótlásunkból feljátszó ifistákkal lesz teljes. Bő a keret és ami még fontosabb, hogy a sérülések is elkerültek bennünket a nyolc hetes alapozás alatt.
Minden a tervek szerint alakult, jól sikerült a felkészülés?
Zavartalan volt a nyár, ideális körülmények között nyugodtan dolgozhattunk. Mérkőzésről mérkőzésre léptünk előre, az összetételt tekintve folyamatosan kísérleteztünk. Mindenki megkapta a lehetőséget a bizonyításra. Gyermeteg hibák és biztató momentumok is jelentkeztek bőséggel, ugyanakkor teljes képet tétmeccsen, éles körülmények között kapunk majd. Mindent nem lehet modellezni, ez egy ilyen szakma. A befektetett munkának be kell érnie, bár mindig van feljebb, folyamatosan fejlődnünk kell. Az ajándék percek tétmeccsen elfogynak, mostantól csak a teljesítmény számít. Vannak rutinos játékosaink, akikre támaszkodhatunk a nehéz pillanatokban, de mindenkinek meglesz a feladata.
Mit gondolsz az erőviszonyokról?
Továbbra is a K&H liga a legerősebb női kézilabda bajnokság a világon. Önmagában az is komoly fegyvertény, ha valaki idáig eljut és megállja a helyét. Három-négy csapat kilóg felfelé, de utána nagyon sűrű a mezőny. Komoly személyi változások történtek több helyen is, nőtt a légiósok száma, nehéz belőni az erőviszonyokat. El kell telnie négy-öt fordulónak, hogy tisztuljon a kép. Az első lépés, hogy bele kell erősödnünk a ligába, fel kell vennünk sebességben, erőben, dinamikában a versenyt. Az utolsó percig éles, kiélezett csatákban kell fizikálisan és fejben helytállnunk, minden egyes mozzanatnak – egy kipattanónak, egy fegyelmezetlenségnek, egy hetesnek, egy sáncnak –, komoly jelentősége lesz. Sokkal precízebben, körültekintőbben kell játszanunk elsőtől az utolsó percig.
Mi a véleményed a sorsolásunkról?
Nehéz megmondani, hogy mi számít ideális menetrendnek, rengeteg körülmény alakíthatja ezt a hosszú sorozatot. Bízom benne például, hogy idén a járványhelyzet már tényleg nem fog közbeszólni. Mindenki játszani fog mindenkivel, a tabellán elfoglalt helyezés 26 mérkőzést követően számít igazán. Az élet alakítja majd milyen fázisban, milyen mikrociklusokban kell helyt állnunk. Végig észnél kell lenni változó külső és belső körülmények között. Nagyon számítunk a szurkolóinkra is, hogy rendre csatába vonulnak velünk. Továbbra is elsősorban a saját játékunkkal szeretnénk foglalkozni, és azt precízen, bármilyen körülmények között a pályára vinni.
Mi a célunk, milyen végeredménnyel lennél elégedett?
Éles lesz a váltás, hiszen egy kezünkön meg lehet számolni, hogy az elmúlt két NB I/B-s szezonban hány tétmérkőzést vesztett el a Budaörs. Na, ez egy egészen más kávéház lesz. Minden mérkőzésen nyerni akarunk, a tudásunk legjavát szeretnénk nyújtani, de nem szabad elveszteni a hitünket akkor sem, ha kezdetben az eredmények kedvezőtlenül alakulnak majd. Fiatal feljutó csapatként a minimális cél a biztos bentmaradás. Ez elvárás, ugyanakkor a játékosaimra sem szeretnék felesleges nyomást helyezni. Magasra helyezzük a lécet, de a realitás talaján kell állnunk. Olyan részcélokat kell kitűznünk hétről hétre, ami kellően motivál, ugyanakkor nem nyom agyon.
Sajnos a nevezések elmaradása miatt idén nem indul a Liga Kupa, így a bajnokság mellett csak a Magyar Kupában versenyezhetünk.
Igen, nagy kár, hogy a Liga Kupa idén kimarad. Kifejezetten élveztük, hogy a felkészülési mérkőzések helyett tétmeccseken finomhangolhattunk. Sokat profitált a csapat abból, hogy komoly jó csapatok ellen tudtunk játszani. A Magyar Kupában értelemszerűen szeretnénk a lehető legtovább eljutni, de azért ez erősen sorsolásfüggő is. Minden meccsbe bele fogunk állni, meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Fontos játéklehetőség ez is, mindenkinek hoznia kell a saját mozaikdarabját, itt az ideje, hogy minden játékosom kilépjen a fényre.