Dávid-Azari Fruzsina és Kemény Dóra Budaörsön folytatja

Hétfő délután ketten is aláírtak klubunkhoz, Dávid-Azari Fruzsina a 2020-as szezon végéig, Kemény Dóra kölcsönben az idényzáróig a Budaörs Handball játékosa.

A szemfülesek már észrevehették, hogy Dávid-Azari Fruzsina december óta Budaörsön edz. Öt hónappal azután állt edzésmunkába, hogy nyáron életet adott Dávid Kornéllal közös kisfiának. Kezdetben csak edzéslehetőséget kért vezetőedzőnktől a formába lendüléshez, ám a korábbi válogatott-kerettag jobbszélsőben hamar megfogalmazódott, hogy ha elérkezik az idő, szívesen folytatná klubunk játékosaként. Az elképzelések találkoztak, így Fruzsi a következő két szezonban a Budaörs Handball játékosa lesz.

„Júniusban járt le a szerződésem Dunaújvárosban és addig nem akartam elkötelezni magamat, míg nem tudtam biztosat ígérni, korábban is nyilatkoztam már, hogy kisbabámtól függ elsősorban, hogy mikor térek vissza. Decemberben, mikor elérkezettnek láttam az időt a visszaállásra, edzéslehetőség reményében felvettem a kapcsolatot Attilával, aki készségesen segített. Hamar szembesültem azzal, hogy kitűnően érzem magamat Budaörsön és könnyen tudok azonosulni a klub elképzeléseivel. Őszintén örülök neki, hogy sikerült mindenben megállapodni és itt maradhatok. Hála Istennek teljesen egészséges vagyok, már nagyon várom, hogy a meccseken is bizonyíthassak, ám valószínűleg erre még a nyárig várni kell. Addig is dolgozok ezerrel, hogy a lehető legjobb formában tudjak visszatérni.”Dávid-Azari Fruzsina, Budaörs Handball jobbszélső

Névjegy:
#7 Dávid-Azari Fruzsina
Poszt: jobbszélső
Született: Dunaújváros, 1989. június 29.
Magasság/súly: 174cm /68 kg
Korábbi klubjai: Dunaferr, Fehérvár KC, Veszprém Barabás KC, Fehérvár KC, DKKA
Válogatottság: junior válogatott, felnőtt válogatott kerettag

A Dunaújvárostól kölcsönbe érkező Kemény Dóra lehetőséget kap a szakvezetéstől, hogy a szezon végéig bebizonyítsa, érdemes vele hosszútávon is számolni. Dóri végigjárta utánpótlásban a szamárlétrát, korábban a serdülő, az ifi és a junior válogatottnak is tagja volt. Elmondása szerint a keresztszalag szakadása már a múlté, minden adott, hogy bizonyítson.

„Nagyon pozitívan érkeztem Budaörsre, örülök neki, hogy egy új impulzust és egy jó lehetőséget kapok. A keresztszalag szakadásom után Dunaújvárosban sajnos kevesebb időt töltöttem a pályán, mint amennyit szerettem volna. A lábam ma már 100%-os, fizikálisan és pszichésen is erősebbnek érzem magamat, mint korábban. Jóban vagyok egy-két lánnyal a budaörsi keretből, tőlük sok jót hallottam a klubról. Szimpatikus csapat, ami szakmailag is teljesen rendben van. Bízom benne, hogy sikeres időszak előtt állunk.” – Kemény Dóra, Budaörs Handball átlövő

Névjegy:
#39 Kemény Dóra
Poszt: átlövő
Született: Pécs, 1997. április 2.
Magasság/súly: 177 cm/75 kg
Korábbi klubjai: DKKA
Válogatottság: serdülő, ifi, junior válogatott

Sütihasználat

Weboldalunkon különböző sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a lehető legjobb felhasználói élményt tudjuk számodra nyújtani. További információt az adatkezelési tájékoztatónkban találsz.