Újabb három év közösen a Moyra-val

A következő három évben is Moyra-Budaörs Handball néven, szisztematikus szakmai munkával és teljes odaadással igyekszünk erősíteni a honi kézilabda élvonalát. A dekorkozmetikai termékeket gyártó és forgalmazó cég hosszú évek óta hűségesen támogatja a budaörsi kézilabdát, 2018 augusztusától névadó szponzorként, főtámogatóként áll klubunk mellett. Mára teljesen összeforrt a Moyra és a Budaörs Handball neve. 

Puskás Csabát, a Benevia Kft. ügyvezető igazgatóját, résztulajdonosát kérdeztük a hosszabbítás hátteréről.

Hogy értékelnétek az eddigi együttműködésünket?
Az első három éves megállapodásunk megkötésének fő motivációja az volt, hogy cégünk akkoriban tette át a székhelyét Budaörsre és szerettünk volna valamiféleképpen részt venni a város életében, támogatni a budaörsi sportéletet. Amellett, hogy a tulajdonostársam és én is családjainkkal már több, mint tíz éve Kamaraerdőn lakunk, gyermekkorunk óta közel áll hozzánk a kézilabda. A fiaink is ezt a sportágat űzik, így nem kellett sokáig gondolkodnunk, hogy vajon melyik sportszervezet mögé álljunk be. Időközben megismertük a klub működését, a vezetőséget és a játékosokat. Ott voltunk a felnőtt női meccseken, sok fiú utánpótlás mérkőzésen és időnként az edzéseken is. Láttuk az elhivatottságot, a lelkesedést, a magas szakmai színvonalat. Mindenkit megszerettünk és azt tapasztaljuk, hogy a klub folyamatosan fejlődik, és egyre több gyerek gondolja úgy, hogy a kézilabdát választja és csatlakozni szeretne a klubhoz. Örülünk, hogy részesei lehettünk ennek a három évnek. 

Az NBI-es kiesés és a koronavírus járvány kihívásai ellenére is kitartotok főtámogatóként (névadó szponzorként) a klub mellett. Mi állt a döntésetek hátterében? 
Az elmúlt három évből kettőt a másodosztályban töltött a csapat, ugyanakkor eszünkbe sem jutott, hogy kihátráljunk a megállapodásunkból. Marketing szempontból nyilván jobb lett volna végig az élvonalban játszani, de NB I/B-s csapat mögött is ott állt a város, a szurkolók, ugyanúgy folyt a magas színvonalú munka az utánpótlás nevelésében. Biztosak voltunk benne, hogy visszajutnak a lányok az élvonalba, mert ennek a csapatnak ott a helye. Bár soha nem az üzleti szempontokat tartottuk elsődlegesnek a támogatási döntésünk meghozatalánál, de az azért mindenképpen jó dolog, hogy – ha lehet azt mondani – összeforrt a Moyra és a Budaörs Handball neve. A koronavírus járvány a legtöbb gazdasági szereplő működésére hatással volt, minket sem kerültek el a nehezebb időszakok, ahogy a klubot sem. Éreztük, hogy talán még nagyobb szükség van ránk, és természetesen nem akartuk cserben hagyni a csapatot.

Örömmel jelenthetjük be, hogy újabb három éves együttműködési megállapodás köt össze bennünket. Mit vártok jövőben a klubtól?
Amikor leültünk tárgyalni a klub vezetőivel az esetleges folytatásról – emlékeim szerint – 10 perc alatt megegyeztünk mindenben. Kölcsönösen szerettük volna folytatni a közös munkát, úgyhogy gyorsan egymás tenyerébe csaptunk. Mit várunk a klubtól a jövőben? Azt, hogy folytatódjon a következetes és színvonalas munka az utánpótlás nevelésben. Sok-sok gyerekkel szerettessék meg ezt a csodálatos sportágat, a sportszerű magatartást, a sportos életet, és továbbra is figyeljenek a tehetségekre, hátha néhány fiatalt majd viszontláthatunk a korosztályos és felnőtt válogatottakban is. Reméljük, a felnőtt lányok stabil NB I-es csapattá válnak. Úgy gondoljuk, a jelenlegi kerettel és szakmai stábbal ez teljesen reális célkitűzés. Szóval, Tempó Budaörs! 

Klubunk részéről Meló Ádám ügyvezetőt kérdeztük az együttműködésről, a változásokról, az előttünk álló kihívásokról és feladatokról. 

Sportolók, szakemberek, szülők, támogatók, szponzorok és együttműködő partnerek nélkül nem menne.
Így van! Először is köszönjük a névadó szponzorunknak, személy szerint Mózer Krisztiánnak és Puskás Csabának, hogy újabb három éven keresztül számíthatunk rájuk. Budaörs Város Önkormányzatának támogatása mellett évek óta biztos pontot jelentenek az életünkben. Ez különösen nagy érték ilyen gyorsan változó, kiszámíthatatlan időkben, főleg, hogy az első osztállyal járó költségeket kell előteremtenünk. Emellett a sportolóink és szüleik megértését és segítőkészségét is köszönjük, nélkülük nem tartanánk itt. Jellemző adat, hogy habár az elmúlt másfél évben a legtöbb sportszervezet azzal küzd, hogy egyre kevesebb gyermek marad náluk, nálunk továbbra is egyre nő a sportolni vágyók száma. Várunk mindenkit szeretettel, mi továbbra is az utánpótlásra szeretnénk helyezni a hangsúlyt, ők jelentik a jövőt mindannyiunk számára. 

Milyen változásokat hoz az új év? 
A 2021/2022-es szezonra kicsit másképpen készültünk a felnőtt és az utánpótlás csapataink életében egyaránt. A fiatalok esetében újdonság, hogy immár az első osztályú serdülő fiú és leány csapatunk mellett egy-egy II. osztályú alakulatot is versenyeztetünk. Ez sokkal nagyobb kihívás, mint a korábbi bajnokságok, komolyan kell vennünk itt is minden mérkőzést, hogy méltók legyünk hagyományainkhoz. A nők között immár a Pest megye I. osztályban mérettetjük meg magunkat, emellett a Budai Farkasokkal közösen a fiúknál is indulunk a felnőttek közt a Budapest I. osztályban. Velük a szoros együttműködés tovább folytatódik, immár U14-ig dolgoznak közösen edzőink és csapataink. A felnőtt csapat életében ismét a legmagasabb osztályra készülhettünk, aminek keretében a lehetőségeinkhez mérten megerősítettük a játékoskeretet. Ebben nagy segítségünkre volt ajánlásaival Hajdu János (NEKA) és Mihály Attila (Ferencváros) is, rajtuk keresztül köszönthettük csapatunkban Nagy Líviát és a friss utánpótlás Európa-bajnok, Elit program résztvevő Mlinkó Zsófiát. 

Mik jelentik a legnagyobb kihívást jelenleg? 
Továbbra is probléma, hogy nem lehet igazán tervezni a járvány miatt. Folyamatosan változnak a rendelkezésre álló edzésidőpontok és akár az is, hogy ki sportolhat, ki jöhet be egy-egy edzésre vagy mérkőzésre, mint néző vagy szurkoló. Ezek mellett a támogatók is óvatosabbak mint 3-4 éve, tartalékolnak és kivárnak. Így ezen is folyamatosan dolgoznunk kell, keressük és várjuk is a segíteni akaró budaörsi érzelmű cégeket, akik büszkén állnak ki az első osztályú felnőtt csapatunk és közel 300 kézilabdázó gyermekünk mellett.

Mit vár a klubvezetés a csapatainktól, dolgozóinktól? 
Habár a nálunk sportolók száma alapján nagy klubnak számítunk, azonban továbbra is kis költségvetéssel dolgozunk a közvetlen vetélytársainkhoz képest. Így mi továbbra is a szakembereink tudására építünk, abban bízunk. Ez pénzben nem mérhető, de mégis előnyt jelent. Tőlük azt várom, hogy folytassák a megkezdett becsületes, odaadó munkát, amelynek eredményeként továbbra is minden korosztályban az első osztályban versenyeztetünk. Ugyanakkor fontos, hogy ez alatt a gyermekek a tanulmányaikat se hanyagolják el, így lehetnek egészséges, sikeres, boldog, a társadalomban jól funkcionáló felnőttek, akik reméljük, hogy később is jó szájízzel gondolnak majd ránk. Az utánpótlásban így konkrét helyezésekben nem gondolkozunk, a folyamatos fejlődés a legfontosabb, hogy mindenki elsajátítsa a korosztálya számára aktuálisan leginkább fontos képességeket. A felnőtt csapat esetében szeretnénk az MTK idegenbeli legyőzéséhez hasonló meglepetéseket okozni. A biztos bennmaradást úgy elérni, hogy legalább négy együttest magunk mögé utasítsunk. Sajnáljuk, hogy idén a fiataljaink nem tudnak a Liga Kupában bizonyítani, de így is ott lesz számukra majd a lehetőség a felnőtt csapatban, erre garancia a szakmai stábunk. A Magyar Kupában pedig sorsolás függő, hogy mi lesz a realitás, itt szeretnénk minél messzebb jutni, akár a legjobb nyolcba is odaérni.

(Fotók: budaorshandball.hu / Pozsonyi Roland)

Sütihasználat

Weboldalunkon különböző sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a lehető legjobb felhasználói élményt tudjuk számodra nyújtani. További információt az adatkezelési tájékoztatónkban találsz.