„Nehéz innen elmenni!“ – Jovovity Jovana

Jovovity Jovana közös megállapodással szerződést bontott klubunkkal és Debrecenben folytatja pályafutását. Ügyvezetőnk és a távozó szerb válogatott balátlövő is nyilatkozott honlapunknak.

Jovi kézilabdázó édesanyja hatására 2011-ben Szerbiában tette le a voksát szeretett sportágunk mellett. 2017-ben fordultak igazán komolyra a dolgok, mikoris a Dunaújvárosi Kézilabda Akadémia játékosa lett. 2018 októberében lépett először pályára a DKKA NB I-es felnőtt csapatában. 

2021 februárjában érkezett Budaörsre. Tagja volt Buday Dániel NB I/B-s bajnok csapatának. Húzóembere lett NB I-es csapatunknak, amit tavaly decemberben egy világbajnoki részvétellel fejelt meg. A szurkolók házi gólkirályként a 2021/2022-es szezon legjobb budaörsi játékosának választották. 29 élvonalbeli mérkőzésen 157 gólt szert Moyra-Budaörs Handball mezben. 

„Kavarognak bennem az érzések, természetesen boldog vagyok, de akkor is nehéz itt hagyni ezt a várost és a csapatot. Akárhogy is vesszük, az eddigi munkám, sőt a közös munkánk elismerése, hogy lehetőséget kaptam egy élcsapattól. Nem véletlenül hosszabbítottam februárban Budaörsön, arra készültem, hogy ebben a szezonban a lányokkal küzdök még a közös célokért. Száz százalékosan dolgoztam a klub sikereiért, de az élet átírta a terveimet. Nagy lehetőség ez, amit szerintem hiba lenne kihagyni. Ezúton is hálásan köszönöm a vezetőknek és a szakmai stábnak, hogy partnerek voltak a váltásban. Dani is játékos volt és érti ezt a helyzetet, maximálisan támogatott annak ellenére, hogy egy kezdőjátékost veszített ezzel. Nagyon sokat kaptam Budaörsön, még mindig nem vagyok kész, de érettebb, tapasztaltabb és jobb játékos lettem itt. Rengeteget fejlődtem és mindig megkaptam a bizalmat. Nehéz innen elmenni, hiányozni fog mindenki, nagyon szeretem ezt a klubot! Sok-sok sikert kívánok a lányoknak! Remélem, egy nap még visszatérek!” Jovovity Jovana

„Mindig megtisztelő számunkra, ha olyan játékost tudunk a hazai top csapatoknak kinevelni, akik rangos európai kupákban is bizonyítani tudnak később. Jovi az elmúlt években a Budaörsi Kézilabda Család teljes jogú tagjává vált! Nemcsak mint játékos, hanem mint ember is nagyon hiányozni fog nekünk. Azonban a klubunk érdekei elé kell helyeznünk az egyén, valamint a magyar kézilabda érdekeit. Habár a szívünk nagyon szerette volna, ha marad a szezon végéig, de tudtuk végig, hogy megérett erre a váltásra. Szerencsénk volt, hogy közel két évig nálunk játszott, biztos vagyok benne, hogy Buday Daniék egy későbbi világklasszist nevelgettek itt. Sok sikert kívánunk neki és a Debrecennek egyaránt, és köszönjük Ábrók Zsoltnak és Farkas Mátyásnak a fair eljárást az ügy folyamán.” Meló Ádám, MBH ügyvezető

A teljes Budaörsi Kézilabda család nevében köszönjük Jovinak az eddigieket és sok sikert kívánunk a folytatáshoz!

Tempó Budaörs!

(Fotó: budaorshandball.hu / Pozsonyi Roland)

Sütihasználat

Weboldalunkon különböző sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a lehető legjobb felhasználói élményt tudjuk számodra nyújtani. További információt az adatkezelési tájékoztatónkban találsz.