„Játékosaim büszkék lehetnek magukra“ – Mihály Attila

A 2017/2018-as kiírásban a Budaörs Handball harmadik szezonját töltötte a hazai élvonalban. A nehézségek, sorozatos sérülések ellenére ez előrelépés idén sem maradt el, a bennmaradás egy pillanatig sem forgott veszélyben, 8 győzelemmel, 17 ponttal a tabella 10. helyén zártak a lányok. Mindezt egyedülálló módon, zömében fiatal, kizárólag magyar játékosokkal értük el. A budaörsi felnőtt keretből idén már három játékos, Szöllősi-Zácsik Szandra, Pálos-Bognár Barbara és Pásztor Noémi képviselte városunkat és klubunkat a nemzeti csapatokban. Mihály Attila vezetőedzőt kértük fel egy összegző értékelésre. 

 

„Izgalmas, érdekes és nagy csatákkal tarkított bajnokságon vagyunk túl, ahol mindkét arcunkat megmutattuk. A szezon végén mindenki szívesebben emlékszik a jobb, eredményesebb pillanatokra, szerencsére volt bőven részünk benne. Teljesen új csapattal, sok fiatal játékossal vágtunk neki a szezonnak. A minimális cél a biztos bennmaradás volt, amit sikerült teljesítenünk a bajnokság közben adódó sok-sok probléma, akadály ellenére. Az idény nagy részében ritka volt az a pillanat, amikor mindenki rendelkezésemre állt, így mindenkinek nagyobb szerep és több felelősség jutott. Sikerült megoldani, néha erőn felül is, én ezt tartom az idei szereplésünk legnagyobb fegyvertényének. Ebben a szezonban is voltak mélypontok, de egy csapat erejét jelzi, hogy hogyan tud közösen kilábalni belőle. Nekünk is sikerült, ezért játékosaim büszkék lehetnek magukra, ahogyan én is az vagyok rájuk. Minden játékosom hozzátett a megszerzett 17 ponthoz, ahogy a szakmai stáb összes tagja és a klubban dolgozók. Nem mehetünk el szó nélkül kitartó szurkolóink mellett, akik mindig mögöttünk álltak, teljessé téve a nagy budaörsi kézilabdás családot!”Mihály Attila, Budaörs Handball vezetőedző

 

Budaörs Handball nyári játékosmozgás:

Érkeztek:
Dávid-Azari Fruzsina (2 év, DKKA), Hajduch Csenge (2 év, DVSC), Horváth Laura (1 év, NEKA, junior válogatott), Kastl Anna (Vasas ifjúsági, serdülő válogatott)

Hosszabbítottak:
Pálos-Bognár Barbara (+3 év), Szöllősi-Zácsik Szandra (+1 év), Pásztor Noémi (+1 év), Gerháth Fanni, (+1 év), Ertl Rebeka (+1 év), Szabadfi Ágnes (+1 év), Zsigmond Vivien (+1 év), Plesztovits Alexa (+1 év)

Távoztak:
Juhos Kata (családalapítás miatt), Farkas Evelin, Brettner Zsófia, Berta Bianka, Kemény Dóra

A nyái felkészülést a 2018/2019-es szezonra a tervek szerint július 9-én kezdi a csapat. 

Sütihasználat

Weboldalunkon különböző sütiket (cookie-kat) használunk, hogy biztonságos böngészés mellett a lehető legjobb felhasználói élményt tudjuk számodra nyújtani. További információt az adatkezelési tájékoztatónkban találsz.